Alerģija un ikdienas tīrīšanas līdzekļi

Mūsdienās daudz dzirdam par alerģijām, tomēr kas īsti ir alerģija un kas to izraisa? Vai arī sadzīves ķīmijai ir ietekme uz alerģiju rašanos, kādu sadzīves ķīmiju izvēlēties, lai mazinātu alerģiju risku? Par to visu šajā rakstā.

Kas ir alerģija?
Alerģija (grieķu valodā - reakcija uz svešu) ir paaugstināta jutība pret organismā vai vidē esošām specifiskām vielām – alergēniem.

Alerģija ir imūnsistēmas darbības traucējumi, kas rodas, organismam izteikti reaģējot uz kādu apkārtējā vidē esošu vielu, piemēram, ziedputekšņiem, dzīvnieku spalvām vai pārtikas produktiem.

Kā izpaužas alerģija?
Alerģiskas reakcijas var skart visu organismu – ādu, acis, elpceļus, sirds un asinsvadu sistēmu, locītavas, nervu sistēmu, kuņģa un zarnu traktu. Un tās izpausmes var būt visdažādākās, atkarībā no tā, kurš cilvēka orgāns visvairāk skarts. Alerģisks acu bojājums – alerģisks konjunktivīts, alerģisks deguna gļotādas bojājums – alerģiskas iesnas (rinīts), alerģisks bronhu bojājums – bronhiālā astma, alerģisks ādas bojājums – nātrene. Dažkārt šīs reakcijas var kombinēties.

Tāpat alerģija var parādīties jebkurā vecumā. Bērniem alerģijas pārsvarā izraisa pārtikas alergēni – olas, govs piens, zivis, augļi un dārzeņi oranžā un sarkanā krāsā, graudaugi. Savukārt, jau lielākiem bērniem un pieaugušajiem alerģijas var izraisīt citi alergēni, piemēram, putekļi, putekļu ērcītes, ziedputekšņi, mājdzīvnieku spalvas, pelējuma vai rauga sēnītes, kā arī dažādu baktēriju izdalītie toksīni.

Vai sadzīves ķīmija arī var izraisīt alerģijas?
Ikviens ķīmisks savienojums var izraisīt alerģiju cilvēkam, un mēs nevaram zināt, kurā brīdī mums var parādīties problēmas, lietojot kādu sadzīves ķīmiju. Lai izvairītos no alerģijām, ieteicams izvēlēties tīrīšanas un uzkopšanas līdzekļus, kuri nesatur kaitīgās vielas.

Vielas no kurām labāk izvairīties tīrīšanas un uzkopšanas līdzekļos var iedalīt grupās:

Parabēnu klātbūtne sadzīves ķīmijā var traucēt endorfīnu darbībai un izraisīt spēcīgu alerģisku reakciju, kā arī palielināt risku saslimt ar vēzi. Parabēnus produktu sastāvā norāda arī kā – Butylparaben E209, Methylparaben E218, Propylparaben E216, Ethylparaben E214.

Fosfāti var izraisīt vai saasināt alerģijas, astmu un migrēnu. Produktu sastāvos apzīmē kā – Riboflavīni E101, Mononātrija fosfāti, Dinātrija fosfāti, trinātrija fosfāti E339, Amonija fosfāti E442, Nātrija alumīnija fosfāti E541.

Krāsvielas, kuras tiek izmantotas mazgāšanas līdzekļu sastāvā, var izraisīt ādas alerģijas.

• Daudzos sadzīves ķīmijas un personīgās higiēnas kopšanas līdzekļos atrodamas sintētikās smaržvielas, kuras var izraisīt alerģiskas reakcijas un galvassāpes.

CleanLiving ir zaļi domājošs uzņēmums, kas savu uzņēmējdarbību balsta videi draudzīgā domāšanā un dabisku saimniecības risinājumu meklēšanā, lai ne vien tiktu panākts maksimāli efektīvs rezultāts tīrībā, bet tas būtu arī drošs cilvēkam un dabiskajai videi mums apkārt.

CleanLiving ekoloģisko tīrīšanas līdzekļu sērija ZERO satur augu izcelsmes izejvielas, kas pilnībā bioloģiski noārdās. To sastāvā nav izmantotas neviena no augstāk minētajām kaitīgajām vielām. Tāpat šajos līdzekļos uz dabīgo ēterisko eļļu bāzes izmantotās smaržvielas nesatur nevienu no 26 visbiežāk sastopamajiem alergēniem, kas parasti tiek izmantoti tīrīšanas līdzekļu sastāvā. Tāpēc mēs esam droši, ka šo produktu sastāvdaļas ir nekaitīgas. Mēs droši lietojam šos tīrīšanas līdzekļus gan paši, gan iesakām arī citiem (starp citu, mūsu uzņēmuma īpašniece, vasarā dzīvojot laukos bez ievilkta ūdens, pat nomazgā pannu ar Zero Amber dabīgo attaukošanas līdzekli pirms pankūku cepšanas – ar pārliecību, ka šie līdzekļi ir dabīgi un nekaitīgi, un notiesā gardās pankūkas vakariņās :)).

Mums rūp gan dabas, gan cilvēku veselība, tāpēc aicinām savu sadzīves ķīmijas plauktiņa saturu pamazām nomainīt pret ekoloģisku preci. Labam sākumam iesakām trīs mūsu populārākos uzkopšanas līdzekļus, ar kuriem, pareizi uzkopjot, var sekmīgi veikt visu mājās sastopamo netīrumu noņemšanu:

- Amber Zero, virtuves tīrīšanai un tauku šķīdināšanai;
- Diamond Zero, logu un virsmu tīrīšanai, putekļu un traipu noņemšanai;
- Ruby Zero, vannas istabai un kaļķakmens noņemšanai.

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]