Bali pilnībā aizliedz vienreiz lietojamo plastmasu!

Bali ir viena no skaistākajām Indonēzijas salu arhipelāga salām, ko iecienījuši tūristi. Taču pēdējos gados tur strauji ir palielinājies plastmasas piesārņojums, un tas kļuvis par galveno problēmu apmeklētājiem un iedzīvotājiem. Un nu jau vairākus gadus Bali ir otra lielākā no plastmasas piesārņotājām pasaulē pēc Ķīnas.

Saskaņā ar Gruzijas Universitātes pētījumu 2010. gadā pasaules okeānos tika izlaisti aptuveni astoņi miljoni tonnu plastmasas. Indonēzija veidoja līdz 1,29 miljoniem tonnu jeb vairāk nekā 10% no kopējā apjoma. Lai arī Bali iedzīvotāji apgalvo, ka iespējams atkritumi tiek atskaloti no citām pasaules malām, eksperti ir aprēķinājuši, ka 80 % no Bali pludmales atkritumiem ir radušies no pašas Bali salas.

Taču ir liels prieks par to, ka Indonēzijas valdība ir sākusi rīkoties un ar 2018. gada decembri Bali ir ieviesusi aizliegumu vienreiz lietojamajai plastmasai, piemēram, iepirkumu somām, putuplastam un kokteiļu salmiņiem. Šādā veidā Bali plāno ierobežot piesārņojumu tās ūdeņos.
Šie noteikumi galvenokārt ir vērsi uz ražotājiem, izplatītājiem, piegādātājiem un uzņēmējiem, tostarp indivīdiem, lai apspiestu vienreiz lietojamu plastmasu izmantošanu.

Uzņēmumiem un iedzīvotājiem ir jāaizstāj plastmasa ar citiem materiāliem, kas varētu būt sarežģīti, ņemot vērā iepriekš izmantoto plastmasas patēriņu. Aizlieguma neievērošanas gadījumā plānots piemērot sodus un administratīvas sankcijas, piemēram, nepaplašinot uzņēmēja darbības atļaujas.

Jaunās politikas mērķis ir samazināt jūras plastmasas atkritumus par 70% līdz 2025. gadam.

Jāsaka, ka par šādu Indonēzijas vadības rīcību arī mēs esam iedvesmoti. Mēs patiesi vēlētos, lai katra pasaules valsts paskatītos uz plastmasas piesārņojumu globāli, un valstiskā līmenī rīkotos tā, lai plastmasas izmantošana ikdienā paliktu aizvien mazākos un izmērāmos apjomos.

Arī CleanLiving Group komanda aktīvi iestājas par plastmasas piesārņojuma samazināšanu, piedāvājot sevis pārstāvētiem produktiem alternatīvas arī plastmasas pudelēm. Jo mums ir svarīgi, kādu pasauli atstāsim aiz sevis. Un tādēļ aktīvi aicinām ikvienu mūsu klientu piedomāt pie tā, kādu ekoloģisko pēdu aiz sevis atstāsim un kā pēc iespējas samazināt tās nospiedumu nākotnē, kuru izjutīs nākamās paaudzes. Mēs iesakām sākt ar visvienkāršāko – sāciet šķirot atkritumus. Nākamais solis – izmantojiet un ieviesiet savā ikdienā mūsu ieteikumus plastmasas patēriņa samazināšanai. Kopā mēs varam ietekmēt arī savas valsts atkritumu politiku, un to mēs arī novēlam.

Lai izdodas! 🙂

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]