Lauksaimniecības plēve BioAgri – zemnieku pieredze ķirbju audzēšanā

BioAgri kompostējamo plēvi savā saimniecībā šogad pirmo gadu izmēģina bioloģiskajā zemnieku saimniecība “Stūrīši”. Kā viņiem veicās plēves ieklāšanā un kā uz kompostējamās plēves aug iestādītie ķirbīši, skaties video sižetā vai lasi zemāk aprakstā.

“Saimniecībā audzējam daudzgadīgās ziemcietes un ķirbjus - mazos ķirbīšus un cepamķirbīšus. Pats galvenais ieguvums, izmantojot BioAgri kompostējamo plēvi, ir tas, ka plēve aizsargā no nezālēm. Līdz ar to mums ir mazāk laika jāpavada uz lauka ravējot. Mēs esam izvērtējuši - ja ir jāalgo strādnieks, kurš ravē, tad plēvē tiešām ir liels atspaids. Un ķirbjaugam kompostējamā plēve patīk - labāka raža, tīrāki augļi.

Man patika, ka kompostējamā plēve BioAgri labi ieklājās. To klājām, noliekot sagatavotās dobes galā un izrullējot to uz vagas. Šādi plēvi ieklāt bija ļoti ērti. Caurumus plēvē mēs negriezām pēc norādītās instrukcijas, bet mēģinājām ar lāpstu iecirst plēvē un izveidot tos tādā veidā. Un ir labi. Sākumā baidījāmies plēvei kāpt virsū, jo likās, ka tā ir tik plāna, ka neizturēs, bet patiesībā tā ir pietiekoši elastīga.

Priecājamies, ka kompostējamo plēvi varēsim ieart zemē un mums tā nebūs jāvāc nost no lauka - tās ir mazākas izmaksas, tie ir līdzekļi, kurus izdosies ieekonomēt.
Es uzskatu, ka saimniekot bioloģiski ir dzīvesveids. Vienmēr esam domājuši, ka plastmasa nav labākais izejmateriāls, jo polimēri traki piesārņo pasauli, tāpēc mēs esam priecīgi, ka ir šāda kompostējamā plēve. Ceram, ka arī citi to novērtēs.