BioAgri plēves ieklāšana augsnē, tehniskās nianses ZS “Absolūts Ēd”

BioAgri plēves šogad izmēģina bioloģiskajā saimniecībā “Absolūts Ēd”. Saimnieks Juris Lipskis stāsta par plēves ieklāšanu un  tehniskajām niansēm.

“Šodien mēs klājam bioloģisko plēvi. Saka, kā tā sadalīsies pati, neatstājot mikroplastmasas daļiņas, pēc tam, kad raža būs novākta. Mēs to iefrēzēsim augsnē, kur tā paliks un kļūs par daļu no tās.

Lai BioAgri plēvi ieklātu, jābūt ļoti labi, safrēzētai zemei, nedrīkst būt kunkuļi, tie dursies plēvē un var radīt caurumus un bojājumus. Pēc struktūras kompostējamā plēve BioAgri ir tāda pati kā parastā plēve. Sākumā domājām, ka šī plēve būs trauslāka, bet realitātē izrādījās, ka tā ir pat staipīgāka nekā parastā plēve, tā vairāk stiepjas nekā plīst. 

BioAgri plēves ieklāšanai izmantojām manuālo ieklājēju. Plēvi var pieāķēt arī motora blokam, bet mēs izmantojam roku spēku, jo tad nav vajadzīga vieta, kur apgriezties rindas galā. Protams, mazdārziņos plēvi var ieklāt vienkārši ar rokām - ies ilgāk, bet izdarīt var. Jārēķinās ar to, ka zemei jābūt ļoti labi safrēzētai un vēlams, lai augsne nebūtu pārāk slapja. Šodien tā ir slapjāki, nekā mums gribētos, bet, kā redzat problēmas ar ieklāšanu īstenībā nebija nekādas.

Ja liekam augus uz plēves, vienmēr jāņem vērā to, ka ūdens cauri plēvei līdz augiem netiek. Tas nozīmē, ka zem plēves apakšā ir jābūt laistīšanas trubai. Mēs izmantojam pilienlaistīšanas lentas, kurām ir 20 centimetru atstarpe starp pilienlaistīšanas punktiem. Šī lenta iet rindai pa vidu. Augu stāda 15 - 20 centimetru no centra un pilienlaistīšanas lentas, tas nodrošina, ka augs no centra būs aplaistīts, Ja līst lietus, tad augam piekļūst ūdens no otra sāna.

Prakse rāda, ka pilnībā pietiek šāda platuma plēvi (1,250m). Ja plēve ir platāka - 1,60 metri, tad jārēķinās ar to, ka būs vajadzīgas divas pilienlaistīšanas trubas."

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]