bio cikls

Vai zini, kā ar sīpola mizu iedegt spuldzīti?

Šķirojot bio atkritumus!

Kustība bio cikls simbolizē bio atkritumu atjaunojamību un iespēju tos izmantot kā resursu. Tā rāda, kā šķirot bio atkritumus ērti un viegli. Kāpēc? Lai samazinātu iedzīvotāju izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu un samazinātu aprokamo atkritumu apjomu, mazāk piesārņojot mūsu zemi.

Kustībā bio cikls spēkus apvieno Latvijas Pašvaldību savienība, Liepājas RAS, ZAAO, CleanLiving, CleanR vairākas pašvaldības, atkritumu apsaimniekotāji , namu apsaimniekotāji.

Pievienojies – veidosim pasauli tīrāku kopā!

Kustības bio cikls aktivitātes

Bio atkritumu ceļa sākuma punkts ir mūsu katra virtuve, tāpēc kustības centrālā aktivitāte ir pilotprojekts, kurā piedalās ap 5000 iedzīvotāju, kā arī biroji un sabiedriskie ēdinātāji (Liepājā, Grobiņā, Saldū, Cēsīs, Ropažu novadā).

Pilotprojekta ietvaros tiek testēta un salīdzināta bio atkritumu šķirošana, iedodot cilvēkam gatavu, ērtu risinājumu, izmantojot bionoārdāmos maisiņus (kas līdz šim bijusi veiksmīga pieredze daudzviet pasaulē un arī pilotprojektā Rīgā), un uzliekot šķirošanu kā pienākumu bez atbalsta mehānismu nodrošināšanas. Galvenais pilotprojekta mērķis ir saprast, vai/kāda sistēmas ērtumam ir ietekme uz savāktās bio atkritumu masas apjomu un kvalitāti, kas ir kritiski svarīgi faktori, lai bio atkritumus varētu izmantot jaunu resursu radīšanai. Kvalitāte un apjoms ir arī galvenā problēma, ar ko saskārušies tie, kas jau uzsākuši bio atkritumu savākšanu.

Kustības ietvaros notiek arī citas aktivitātes ar mērķi piesaistīt sabiedrības uzmanību bio atkritumu šķirošanai un tās ieguvumiem, iemācītu šķirošanas principus. Piemēram, ielu mākslas performances mākslas skolu audzēkņu izpildījumā, ekspertu diskusijas par šķirošanas problēmjautājumiem un risinājumiem un citas.

Ceļvedis bio atkritumu šķirošanai

bio šķirošana ko drīkst
bio skirosana ko nedrikst

Noderīgi materiāli

ZAAO iesaistās projektā bioloģisko atkritumu šķirošanas ērtības paaugstināšanai

SIA “ZAAO” jau gadu īsteno bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanas pilotprojektu daļā Cēsu pilsētas teritorijas, lai sagatavotos pakalpojuma ieviešanai visā darbības reģionā ar 2024. gada 1. janvāri. Šajā laikā secināts, ka iedzīvotāju iesaiste ir zema, iedzīvotāji nesteidzas mainīt savus ieradumus un pašreizējās ērtības. Lai meklētu iespējas, kā piedāvāt ērtākus nosacījumus bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanai, papildinot iedzīvotāju

Ropažu novadā ienāk BIO CIKLS

Ropažu novads bija starp pirmajiem Latvijā, kur tika uzstādīts brūnais bio konteiners. Iedvesmojoša ir pārliecība, ar kādu kustībai BIO CIKLS pievienojās 728 mājsaimniecības, 13 biroji un 2 ēdinātāji no Ropažu novada.   3.novembra pēcpusdienā, piedaloties Clean Living vadītājai Zandai Briķei, Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājai Vitai Paulānei un viņas vietniekam Haraldam Burkovskim, ar mākslu un

BIO CIKLS atklāšana Saldū – Skrundas TV sižetā

Paldies TV Skrunda un RE:TV par dalību kustības BIO CIKLS atklāšanas pasākumā Saldū un košo atklāšanas svētku atspoguļojumu. https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/31.10.2023-saldu-pilotprojekta-ar-ventilejamiem-groziniem-un-komposta-maisiniem-macas-skirot-bioatkritumus.a529866/

Aplūkot visus

Jautājums? Komentārs?

Ieraksti formā un atbildēsim Tev!

    Kustības bio cikls dalībnieki