Biodegradējama pārtikas plēve

Ērti, ātri, viegli, praktiski....

PĀRTIKAS PLĒVE tiešām ir fantastisks izgudrojums, kas var ievērojami atvieglot pārtikas uzglabāšanu un līdzi paņemšanu. Esam gandarīti, ka tagad spējam jums piedāvāt biodegradējamo pārtikas plēvi, kas ir lieliska alternatīva parastās pārtikas plēves materiālam – plastmasai.

BioBag bioloģiski noārdāmo pārtikas plēvi var kompostēt ar pārtikas atkritumiem organiskajā atkritumu tvertnē un tā ir ilgtspējīga alternatīva plastmasas iesaiņojumiem:

  • 20 metru rullis no viegli saplēšamām perforētām loksnēm,
  • drošs lietošanai saldētavā un mikroviļņu krāsnī,
  • produktam piemīt zema statiskā elektrizēšanās,
  • drošs lietošanai komposta tvertnēs,
  • nesatur PVC,
  • izgatavots no pārtikas augu cietēm.

Iesaiņojumam vai izstrādājumiem ar OK komposta rūpniecisko etiķeti ir garantēta bioloģiskā noārdīšanās, iespēja rūpnieciskās kompostēšanas rūpnīcās (un arī komposta kaudzēs, tikai ilgākā laika periodā). Tas attiecas uz visām sastāvdaļām, tajā skaitā tinti. Rūpnieciskajā kompostēšanā tiek nodrošināti kontrolēti apstākļi (piemēram, temperatūra, mitrums, gaisa cirkulācija). Mikrobi, tāpat kā baktērijas vai sēnītes un to fermenti, spēj “sagremot” kompostējamo polimēru ķēdes struktūru kā uztura avotu. Iegūtie galaprodukti ir ūdens, oglekļa dioksīds CO2 un nedaudz biomasas. Bionoārdīšanās ātrums ir atkarīgs no temperatūras (50–70°C ir raksturīgas rūpnieciskam kompostēšanas procesam), mitruma (procesam nepieciešams ūdens) un mikrobu skaita un veida. Rūpnieciskās kompostēšanas iekārtās tiek noteiktas visas šīs prasības, un sertificēti kompostējamie plastmasas izstrādājumi tiek pārveidoti CO2, ūdenī un biomasā 6 līdz 12 nedēļu laikā. Diemžēl, šobrīd Latvijas likumdošana šobrīd neparedz šāda veida kompostēšanas procesu biopolimēru produktiem. Tomēr labā ziņa ir tā, ka, šo produktu kompostējot piemājas komposta kaudzē, tas neatstāj aiz sevis mikroplastmasu, kas ir šī produkta iespējams lielākā pievienotā vērtība.

Gadījumos, kad produkts, kas marķēts ar OK Industrial kompostējamības sertifikācijas zīmi, nonāk dabā, tas sadalās ilgākā laika periodā (laiks ir atkarīgs no vides mitruma un temperatūras), tomēr satrūdot tas tāpat pārvēršas CO2, ūdenī un biomasā. Tas ir dabīgs produkts un neatstāj dabā kaitīgās vielas, kā tas notiek ar parastās plastmasas izstrādājumiem.

BioBag biodegradējamo pārtikas plēvi ieteicams uzglabāt sausā vietā, prom no tiešiem saules stariem. Lai pārtikas uzglabāšana turpmāk ir dabai draudzīgāks un veselīgāks process!

Pārtikas-plēve
pārtikas plēve eko
pārtikas plēvē kompostējama