Biodegradējošā mulčas plēve

Atbrīvošanās no dārzā augošajām nezālēm nereti ir smags un nomācošs darbs, īpaši, ja vēlies skaistu dārzu un no herbicīdu izmantošanas pamatoti bēdz kā velns no krusta. Viena no lieliskākajām alternatīvām šai gadījumā ir zemes pārklāšana, kas ir sena un efektīva metode un aptur gan nezāļu augšanu, gan novērš augsnes izžūšanu. Šim nolūkam mūsu piedāvājumā ir ērts un ilgtspējīgs produkts - BioAgri Garden mulčas plēve, kas ir pilnībā kompostējama un bioloģiski noārdāma un kas aptur nebeidzamo nezāļu vairošanos. Par šīs mulčplēves priekšrocībām tad arī runāsim šajā rakstā.

BioAgri mulčas plēve ir izgatavota no Mater-Bi. Tas ir bioplastmasas izejmateriāls, kas sastāv no augu cietes un dabīgo poliesteru maisījuma. BioAgri Garden ir vienīgā tirgū esošā bio-mulčas plēve, kuru starptautiskā sertifikācijas iestāde Vinçotte ir oficiāli sertificējusi ar īpašo “OK Biodegradable Soil” sertifikātu. Praksē šis sertifikāts garantē, ka mulčas plēve sadalīsies turpat uz augsnes, neatstājot aiz sevis jebkādas toksiskas vielas, mikroplastmasu vai jebkādi savādāk ietekmējot vidi.

Neapšaubāmi, ir cilvēki, kas augsnes pārklāšanai izmanto klasiskās plastmasas plēves, taču BioAgri Garden mulčas plēvei salīdzinājumam ir vairākas priekšrocības.

 1. Tā ir pilnībā biodegradējama un sadalās turpat uz augsnes. To nevajag noņemt, kā arī tā neatstāj uz augsnes jebkāda veida kaitīgas paliekas;
 2. To ir iespējams pielāgot konkrētai audzējamai kultūrai – salātu audzēšanai ražotāji piedāvā dažus mēnešus derīgu plēvi, ilgāk audzējamai kultūrai – gadu derīgu plēvi, bet zemeņu audzētājiem pat 3 gadu ilgnoturīgu plēvi. Plēves ražotāji šo plēvi ir testējuši uz tādām kultūrām kā sīpoli, melones, kāposti, zemenes, kabači, salāti, vīnogulāji un ziedaugi;
 3. Tā ir resursus saudzējoša alternatīva – nav atkritumu izvešanas izdevumu, tā ietaupa laiku un izmaksas, kas saistītas ar parastās plēves novākšanu no lauka un tās utilizēšanu, kā arī tā ir efektīva gan no agronomijas, gan vides aizsardzības aspekta.
dārza plēve
darza pleve2
dārza plēve

Lauksaimniekiem, kuru maizes darbs ir dažādu pārtikas produktu audzēšana, BioAgri Garden mulčas plēve sniedz dažādas priekšrocības visā audzēšana cikla laikā:

 • plēve paaugstina augsnes temperatūru,
 • tā paātrina augu dīgšanas un nogatavošanās ciklus,
 • augsne tiek bagātināta ar barības vielām, jo, plēvei satrūdot, tā atstāj barības vielas zemei,
 • mazināta vajadzība lietot herbicīdus un pesticīdus, kas reti ir videi draudzīga alternatīva,
 • mazina ūdens patēriņu laistīšanai,
 • notur tuvāk augiem mēslojumu un barības vielas,
 • novērš audzēto produktu saskari ar augsni, kā rezultātā tas ir daudz tīrāks.
dārza plēve
darza pleve5
darza pleve6

BioAgri Garden plēvi ir iespējams uzklāt ar tiem pašiem mehanizētajiem instrumentiem, ar kuru tiek izklāta klasiskā plastmasas mulčas plēve. Savukārt šīs bionoārdāmās un kompostējamās plēves izmantošana ir vienkāršāka par vienkāršu –

 1. Izlasiet no augsnes visas nezāles, rūpīgi bagātiniet augsni ar mēslojumu un aplaistiet to,
 2. Uzklājiet uz augsnes mulčas plēvi un izgrieziet tajā krustu vietā, kur paredzēts augt kultūraugam,
 3. Plēvi nostipriniet ar augsni, lai tā vējainos laikapstākļos efektīvi turētos savā vietā,
 4. Kad sezona ir beigusies, kompostējamā mulčas plēve pati sadalīsies uz augsnes,
 5. Mikroorganismi palīdzēs mulčas plēvi noārdīt apmēram 2- 24 mēnešu laikā (atkarībā no augsnes, klimata un izvēlētā plēves tipa). Neapšaubāmi, ziemas laikā, kad ir samazināta temperatūra un mikroorganismu aktivitāte, plēve sadalīsies lēnāk.

Dārza plēve

Mēs vienmēr esam pieejami konsultācijai par tieši Tev nepieciešamajiem dārza plēves izmēriem un tās atbilstību nepieciešamajai kultūrai:
tālrunis  +371 270 17 197
e-pasts: [email protected]

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]