Cik izmaksā (bezmaksas?) bio atkritumu šķirošana spainītī bez maisiņa?

Lai pieņemtu pārdomātu lēmumu, ir jāizzina visi argumenti! Tas attiecas arī uz veidu, kā īstenot bio atkritumu šķirošanu virtuvē. Esam dzirdējuši pieņēmumu, ka šķirošana pa tiešo atkritumu spainītī bez iepakojuma nemaksā neko. Vai tiešām tā ir? Veicām dažus eksperimentus, aprēķinus un lūk, kas gala rezultātā sanāca!

  • Ūdens un kanalizācija – aptuveni 10 litri (vieglai izskalošanai, iespējams, pietiks ar mazāku daudzumu, lielākai šmucei vajadzēs vairāk) – 5 centi
  • Videi draudzīgs mazgāšanas līdzeklis – 3 centi
  • Gumijas cimdu un švammes nolietojums – 1 cents
  • Darbs pēc katras iztukšošanas mazgāt atkritumu spainīti (pārtikas atkritumi ir netīri, smērējoši un bieži vien arī ar nepatīkamu aromātu, tāpēc visdrīzāk nāksies spainīti mazgāt pēc katras iztukšošanas) – šo naudas izteiksmē nevērtēsim
  • spainītis jāiztukšo biežāk nekā ventilējamais konteiners ar bio maisiņu, jo atkritumi sāk ātri pūt un smirdēt

Kopā – 9 centi.

Ar šo eksperimentu nepretendējam uz vienīgo un visprecīzāko aprēķinu – katru no izmaksu pozīcijām var ietekmēt dažādi faktori – kādam ūdens būs no akas, bet kāds izmanto mazgāšanas līdzekļa dubultdevu. Mūsu mērķis bija radīt pilnīgāku kopainu un pievērst Tavu uzmanību tam, ka ne viss, kas ir šķietami par velti, tiešām arī ir bez maksas.

Protams, mēs iesakām izvēlēties vākt bio atkritumus tiem speciāli paredzētajos bio atkritumu maisiņos, jo tā ir ērtība un komforts ikdienā – mazāk smaku, saturs žūst nevis pūst. Taču pats galvenais – izvēlies šķirot (bio) atkritumus un dari to apzinīgi - tas ir vienīgais patiesi būtiskais šajā stāstā. Un, lūdzu, nemet bio atkritumu konteinerā parastos plastmasas maisiņus, jo tie nesadalās un piesārņos materiālu. Paldies Tev par bio izvēli!