Ekoloģiska ģenerālā tīrīšana

Ziemas periodā, kad mājas logi biežāk stāv aizvērti un telpas tiek vēdinātas retāk, telpās gaisa apmaiņa kļūst retāka un uz virsmām bagātīgāk sakrājas putekļi. Šo iemeslu dēļ var kļūt apgrūtināta elpošana, lai arī paši ikdienā to nemaz tik ļoti neizjūtam. Ģenerālā tīrīšana uzlabo gaisa kvalitāti mājās un liek justies labāk gan garīgi, gan fiziski. Tas ir arī iemesls, kamdēļ, veicot mājas tīrīšanu, garastāvoklis uzlabojas un kļūsti atvērts jaunām lietām.

Pavasara tīrīšana ir laiks, lai atbrīvotos no nevajadzīgām lietām, kas plauktos stāv jau ilgāku laiku un nerod sev pielietojumu, tā vietā tikai uzkrāj putekļus. Vienlaikus, veicot pavasara tīrīšanas darbus, iespējams, varat pārbīdīt mēbeles, veidojot cita veida interjeru savā mājā.

Kādēļ veicam uzkopšanu?
- Mājīgums - tam ir cieša saistība ar mīlestību uz sadzīvi, mājas dzīvi
- Estētiskums - vienlaikus ar uzkopšanu tā ir arī mantu salikšana pa vietām
- Drošība - netīras virsmas rada risku uz nelaimes gadījumiem
- Higiēna - uz tīrām virsmām mazāk baktēriju
- Saimnieciskums - tīras virsmas ilgāk kalpo

Kāpēc izvēlēties ekoloģiskus tīrīšanas līdzekļus?
- Samazina vides un ūdens piesārņojumu
- Samazina ķīmisko ietekmi uz cilvēku – alerģijas, slimības, audzēji, novājināta imūnsistēma

Pirms sākam uzkopšanu, jāparūpējas arī par labu garastāvokli, veicot ģenerālo tīrīšanu, tāpēc ir forši uzlikt labu mūziku, kas uzmundrinās un lieliski palīdzēs uzkopšanas laikā.

Atkarībā no tā, cik ātri telpās sakrājas netīrumi un cik bieži telpas tīram ikdienā, telpu ģenerālā tīrīšana ir jāveic vai nu reizi ceturksnī, reizi pusgadā vai reizi gadā. Ja ģenerālo tīrīšanu veic vienu reizi gadā, tad pavasaris ir īstais laiks to darīt!

Vēlamies uzsvērt, ka pareiza tīrīšanas līdzekļu izvēle būtiski saīsina uzkopšanai patērēto laiku, tādā veidā taupot spēku un nervus uzkopšanas procesā.

Ar ko sākt ģenerālo tīrīšanu?

Tīrīšanu noteikti jāsāk ar virsmām, kas atrodas tuvāk griestiem, lai putekļi un netīrumi, kurus notīri, kristu uz vēl netīrītajām virsmām. Un jāsāk ar to telpu, kas mājā atrodas vistālāk, arī tamdēļ, lai iztīrīto telpu atstātu tīru un nepienēsātu ar citas telpas gružiem.

Telpas tīrīšanu sākam ar griestu lampas tīrīšanu, putekļus var notīrīt ar speciālu putekļu slotiņu. Vēl labāk, ja lustru iespējams noskrūvēt un nomazgāt ar ūdeni, tādā veidā iespējams atbrīvoties no visiem netīrumiem, kas sakrājušies ilgākā laika periodā.

Neaizmirstiet arī par aizkaru mazgāšanu, jo tajos arī sakrājas pamatīgs daudzums putekļu, kas ikdienā netiek pamanīti.

Tālāk seko visu virsmu notīrīšana no putekļiem, sākot ar augstāko uz leju, segu mazgāšana vai vēdināšana un paklāju tīrīšanas darbi, kā arī telpu grīdu mazgāšana, ko iesakām veikt pēdējo. Grīdas mazgāšanas līdzekļi, kurus izmantojam mēs un esam pārliecinājušiem par to kvalitāti, vari meklēt šeit. Ja esi atbildīgs un seko līdz plastmasas patēriņam ikdienā, iesakām izmēģināt ūdenī šķīstošās Ecocaps Floor kapsulas grīdas mazgājamā līdzekļa pagatavošanai. Lai grīdu uzkopt būtu vieglāk, vari izmantot speciālu slotu un mopu grīdas mazgāšanai.

Virtuves ģenerālā tīrīšana

Virtuvē tīrīšana būs nopietnāka, kā tīrot guļamistabu vai viesistabu (dzīvojamo istabu), jo, ja virtuvē tiek gatavots, tad, lai cik labs būtu tvaika nosūcējs, tomēr virsmām, kas atrodas tuvāk griestiem (sienas skapīšiem, ledusskapim u.c.) sakrājas putekļu kārta un kopā ar mitro gaisu veido nepatīkamu ķepīgu masu, kas ne vienmēr viegli padodas tīrīšanai. Šo ķepīgo masu brīnišķīgi notīra ekoloģiskais tīrīšanas līdzeklis Amber Zero vai arī līdzeklis, ko vari pagatavot no ūdenī šķīstošās kapsulas Ecocaps Extra-Deg. Ar šiem līdzekļiem vari tīrīt arī tvaika nosūcēju resti (sietu), kas bieži vien aizķepējas ar taukainiem tvaikiem un ir grūti notīrāma. Tāpat arī, ja Tev virtuvē ir baltas palodzes, tās nereti paliek ne tik baltas kā gribētos, un arī tās, uzkopjot ar Amber vai Extra-Deg, attīrās pārsteidzoši vienkārši.

Ģenerālās tīrīšanas laikā virtuvē noteikti jāiztīra arī ledusskapis, cepeškrāsns un citas elektroierīces, kas tajā atrodas. Cepeškrāsns tīrīšanai iesakām izmantot Gril Cleaner, gadījumā ja kaut kas ir piededzis.

Atceries, ka jānoslauka arī zirnekļu tīkli, kas paslējušies stūros un aiz skapīšiem. :)
Svarīgi sakopt arī skapīšus no iekšpuses, jo arī tur laika gaitā sakrājas pa kādam netīrumam, kuru vērts iztīrīt.

Vannas istabas un tualetes tīrīšanai parasti jāizvēlas līdzekļi, kas paredzēti kaļķa nogulšņu noņemšanai, to izmanto, lai notīrītu izlietnes krānu un maisītāju, dušas klausuli, ja vannas istabā ir duša vai stikla siena, kur palikušas kaļķa nogulsnes no ūdens pilītēm, tad šo stiklu dorši vari tīrīt ar šo līdzekli. Mēs iesakām Ruby Zero vai ūdenī šķīstošās kapsulas Ecocaps Bath. Spoguļa tīrīšanai izmanto stikla tīrīšanas līdzekli Diamond Zero vai Ecocaps kapsulas Multi. Ja vannas istabā atrodas arī veļas mazgājamā mašīna, atceries, ka arī tai nepieciešama tīrīšana, gan no ārpuses, gan iekšpuses. Klozetpoda tīrīšanai izmanto tīrīšanas līdzekli Pom WC, tam ir arī patīkams aromāts. Arī vannas istabai iesakām notīrīt pie griestiem iekārušos zirnekļu tīklus, kā arī notīrīt sienas, uz kurām laika gaitā sakrājas netīrumu slānis.

Logu mazgāšana var būt īsts izaicinājums, ja dzīvo dzīvokļu mājā un visi logi nav atverami, vai arī dzīvo mājā ar vairākiem stāviem. Logu ārpuses mazgāšanai noteikti iesakām izvēlēties teleskopisko kātu ar saliecamu konusu, lai pašiem nebūtu jāliecas pāri palodzēm logu mazgāšanas laikā – mūsu drošība ir pirmajā vietā! Bet, ja runājam par tīrīšanas līdzekļa izvēli logu mazgāšanai, tad iesakām Diamond Zero vai Ecocaps Multi kapsulas.

Pēc tīrīšanas neaizmirsti kārtīgi izvēdināt telpas un ielaist svaigo pavasara gaisu visā mājā!

Diena noteikti būs nogurdinoša un prasīs daudz spēka, bet gandarījums par paveikto un tīrības sajūta mājās noteikti būs jauns enerģijas avots, kas iedvesmos jauniem veikumiem un izaicinājumiem!