Ekoloģiska saimniekošana

Sveiki! Vai Tev rūp daba, viss dzīvais un tīra vide sev apkārt? Ceram, ka tā! Iespējams, esi viens no mums!

Šajā sadaļā atradīsi informāciju par jaunākajiem rakstiem un video, ko esam sagatavojuši Tev un tiem, kuri Tev apkārt. Pastāstīsim un parādīsim, kā dzīvot dabai draudzīgi, kādas preces izvēlēties, lai varētu pilnvērtīgi dzīvot gan mēs, gan dzīvā daba mums apkārt. Produktos, ko piedāvājam iegādāties, ļoti lielu vērību pievēršam dabai draudzīgiem un atbildīgiem izejmateriāliem un uzticamiem ekosertifikātiem.

Šajā sadaļā Tu uzzināsi, kāpēc tas ir svarīgi, kas mainās Tavā un Tev tuvo cilvēku dzīvēs, izvēloties dabai draudzīgas preces. Vēlamies, lai Tu esi informēts un zinošs par to, kā dabai draudzīgas preces atpazīt veikalu plauktos, kāpēc ekomateriāliem ir tik būtiska nozīme mūsu ikdienā, kāpēc ir nepieciešama atkritumu šķirošana un citiem līdzīga satura jautājumiem.

Ja Tev pēc kādas ziņas izlasīšanas vai noskatīšanās rodas jautājumi, ieteikumi, pārdomas, tad raksti mums. Mēs būsim priecīgi parunāt un apspriest dažādas šāda rakstura tēmas un iespējams nonākt pie kāda risinājuma, atbildes vai kopīga lēmuma, kas nāks par labu sabiedrībai, dabai vai vienkāršai savas intereses apmierināšanai.

Šoreiz vēlamies vairāk apskatīt plastmasas piesārņojumu pasaulē kopumā, pieminot arī Ķīnas lomu tā radīšanā. Ir zināms, ka Ķīna ir lielākais plastmasas piesārņojuma ražotājs, kas ļoti ilgu laiku neatzina šo piesārņojumu par problēmu un neizrādīja vēlmi mazināt piesārņojuma apjomus. Tomēr būtiski atzīmēt, ka šobrīd Ķīna savu nostāju ir mainījusi un pievērsusies plastmasas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas sakārtošanai.
vairāk...
Piedaloties šā gada (2021) izstādē RigaFood, no apmeklētājiem vairākkārtīgi dzirdējām apgalvojumu, ka bioplastmasa un OXO plastmasa ir viens un tas pats materiāls – tas ir tas pats, kam sadaloties vajadzīgi saules stari, kas viegli sadalās pat auto salonā utt.
vairāk...
Bioloģiski noārdāmā plastmasa vēsturiski tika izstrādāta, lai mazinātu organisko atkritumu apglabāšanu vai sadedzināšanu, novirzot tos uz bioloģisko sadalīšanos kompostu, kas tādējādi dod augsnei bagātinošu materiālu, lai to uzlabotu. Mēs visi zinām, ka augsnei ir vajadzīgas barības vielas, lai tā paliktu auglīga, bet vai zināji, ka augsne ir ierobežots resurss? Sagaidāms, ka pasaulē līdz 2050. gadam
vairāk...