Ekoloģiskās kapsulas un to lietošana ikdienā

Jau iepriekš esam runājuši, ka ekokapsulu lielākā pievienotā vērtība ir iespēja samazināt plastmasas atkritumu rašanos. Tā vietā, lai pirktu 1 vai 2 vai 12 pudelītes ar gatavu tīrīšanas līdzekli, mēs ņemam vienu un to pašu pudeli, kurā katru reizi ūdenī izšķīdinām ekoloģisko kapsulu un iegūstam tīrīšanas līdzekli gatavu lietošanai. Šādā veidā iespējams pagatavot vannas istabas, virtuves un universālo uzkopšanas līdzekļi. Ar grīdas mazgājamā līdzekļa pagatavošanu ir vēl vienkāršāk – ir spainis ar ūdeni, kurā kapsulu vienkārši iemetam un ļaujam izšķīst. Gatavs!

 

Bet kā tad īsti ir ar šīm kapsulām? Kādu tīrības rezultātu ar tām var sasniegt? Ko īsti var ar tām tīrīt? Kā ir ar tām tīrīt? Uz šiem jautājumiem atbildēsim šajā rakstā, un arī dalīsimies pieredzē, ko esam guvuši, ikdienā veicot uzkopšanu ar šiem dabai draudzīgajiem produktiem.

Atjaucot vannas istabām paredzēto Ecocaps Bath ekokapsulu 500 ml pudelē ar ūdeni, rezultātā tiek iegūts gatavs lietošanai līdzeklis skaistā, rozīgi sarkanā krāsā ar ļoti patīkamu un neuzmācīgu augļu aromātu. Mums patīk ar šo līdzekli tīrīt jebkāda veida kaļķa nosēdumus, sākot no duškabīnēm, izlietnēm, krāniem, flīzēm vannas istabās un tualetēs, beidzot ar pašiem tualetes podiem un to tā saucamajām “brillēm”. Svarīgi ir ļaut līdzeklim mirkli iedarboties – uzsmidzināt, paturēt un tikai tad brukt virsū ar švammi vai lupatu, lai tādējādi mazāk laika patērētu fiziski beržot. Jāņem vērā, ka šis līdzeklis ir paredzēts ikdienas uzkopšanai un ieēdušos netīrumus, piemēram, rūsai, jau būs nepieciešams kas jaudīgāks, kas ir no ģenerālās uzkopšanas līdzekļu sērijas. Toties, šīs ekokapsulas lietojot ikdienā, no rūsas traipu rašanās lieliski var izvairīties :)

Zilās ekokapsulas – Ecocaps Multi – ir paredzētas būtībā visam: spoguļi, stikli, durvis, mēbeles, galdi, pirkstu nospiedumi, putekļi uz palodzēm, zemes pēc puķu pārstādīšanas... Universāls līdzeklis ikdienas rutīnas traipu tīrīšanai, ko iegūst, arī atjaucot vienu kapsulu 500 ml pudelē. Ar rutīnas traipiem mēs šeit domājam tos, kas nav kaļķis vai tauki. Līdzeklis ir intensīvi zilā krāsā, arī tam ir neuzbāzīgs aromāts (šis smaržo pēc citrusiem). Jāņem vērā, ka – ja nejauši tas tiek izsmidzināts uz gaišām virsmām un netiek satīrīts, tā zilā krāsa turpat vien arī paliek. :) Nereti šādi var redzēt, kur apkopējas savā ikdienā ir strādājušas, piemēram, uz baltām durvīm :) Tomēr mums ļoti patīk šo produktu izmantot dēļ tā multifunkcionālajām īpašībām, jo ikdienā tas noder tiešām praktiski jebkur.

Dzeltenās – Ecocaps Xtra-Deg – ir paredzētas virtuvēm un dažādiem piekaltušiem un “ieēdušamies” traipiem. Ražotājs saka, ka tās var izmantot arī audumu apstrādei, pirms to mazgāšanas – tātad, ja uz auduma ir izgāzts kečups vai sula, tad ir vērts pirms likšanas veļas mašīnā, uz tā uzpūst Xtra-Deg kapsulu šķīdumu, lai labāk palīdzētu tikt galā ar traipu. Bet savā būtībā šīs kapsulas ir paredzētas virtuvēm, respektīvi, vietām, kurās ir daudz tauku, eļļas un tamlīdzīgu noturīgu netīrumu. Mēs ar šīm kapsulām tīram arī gumijas nospiedumus no apaviem uz grīdām un durvīm. Attiecībā uz šo produktu ir jāuzmanās cilvēkiem, kas ir jūtīgi uz smaržām, jo reizēm, intensīvi to lietojot, smarža arī ir pārāk intensīva un var būt nepatīkama, kas gan ir gaumes jautājums. Arī šī kapsula ir paredzēta uz 500 ml ūdens daudzumu pudelē.

Izmēģinot grīdu ekokapsulas – Ecocaps Floor – mēs patiesi bijām patīkami pārsteigti. :) Pirmkārt, līdzeklim ir ļoti patīkama priežu ēteriskās eļļas smarža, kas atsvaidzina telpu uz ilgu laiku vēl pēc tam, kad grīda ir mazgāta. Otrkārt, šis līdzeklis neatstāj nosēdumus, atšķirībā no citiem grīdu mazgāšanas līdzekļiem, ar kuriem nereti mēs paši savā praksē esam saskārušies. Nu, izņemot gadījumus, ja paši neesam bijuši tik gudri, lai izžmiegtu no mopa lieko ūdeni. Treškārt, tas ļoti efektīvi noņem no grīdas nost dažāda veida traipus – izlijušas kafijas un tējas, nopilējušus augļus, piemēram, arbūzus, intensīvi nostaigātu cilvēku pēdas, arī neieēdušās gumijas švīkas, ja tās paberzē, kā arī nupat uzsnigušā sniega sanēsātās pēdas. Šobrīd grīdu uzkopšanā šis mūsu praksē ir TOP1 uzkopšanas līdzeklis. Tā lietošana, kā jau minējām ievadā, ir gaužām vienkārša – ielejam spainī ūdeni, apmēram 8 litrus, un iemetam vienu kapsulu. Ļaujam izšķīst, un sākam darbu :)

Tie, kas ir advancētāki un kuriem ir grīdu uzkopjamās mašīnas, ir pieejamas grīdu kapsulas tieši mašīnām – Ecocaps Floor Maxi. Šīs kapsulas ir paredzētas no 25 līdz 50 l ūdens tvertnei, aromāts arī ir patīkams priežu ēterisko eļļu aromāts, turklāt būtiski ir tas, ka apkopējām šis līdzeklis samazina risku līdzekli pārdozēt – trīs “buļ-buļ” vietā iemetot vienu kapsulu, tik tiešām var iegūt tādu koncentrātu grīdu mazgāšanai, kā to ir paredzējis pats ražotājs. Tas pats attiecas arī uz visām iepriekš minētajām kapsulām.

Nu tad ko – atliek vien ķerties pie darba un izmēģināt šos produktus pašiem praksē! Novēlam veiksmes un ceram, ka arī Jums šie līdzekli patiks un atvieglos ikdienas uzkopšanas darbus!