Kā samazināt plastmasas izmešanu ikdienā uz tīrīšanas līdzekļu rēķina?

Vidēji katras mājas saimniecības preču plauktiņā atrodas 12 dažādi tīrīšanas līdzekļi. Lielākā daļa vai pat visi no tiem atrodas plastmasas iepakojumos, kas pēc līdzekļa izlietošanas tiek izmests miskastē. Atpazīsti arī savu plauktiņu? Cik pudeļu ir tajā? Paskaiti, cik daudz tīrīšanas līdzekļu pudeļu Tu izmet gada laikā? Savācot kopā, sanāk paprāvs maišelis, vai ne?

Kaut kā jau tā māja ir jāiztīra un ne vienmēr iespējams iztikt ar citrona sulu un sodu vien! Turklāt pats muļķīgākais ir tas, ka pat ekoloģiski tīrīšanas līdzekļi tiek pārdoti tajās pašās plastmasas pudelēs. Grozies kā gribi!

Kā izgrozīties, lai dabai kaitētu pēc iespējas mazāk?
Mūsu risinājums nepiedāvā izvairīties no plastmasas pavisam, tomēr tas piedāvā ievērojami samazināt plastmasas pudeļu patēriņu. Kā? Gatavojot līdzekli atkārtoti -  tajā pašā plastmasas pudelē, kas jau lietota iepriekš.

Nē, mēs nepiedāvājam etiķa ūdenī šķīdināt antiseptiskās ēteriskās eļļas. Var darīt arī tā, tomēr šajā reizē sastāvdaļas mūsu vietā jau sajaucis produkta ražotājs. Mēs piedāvājam pāriet uz ekoloģisku tīrīšanas līdzekļu koncentrātu lietošanu kapsulās.

Recepte un pagatavošana
1 plastmasas pudele (izmantojama atkārtoti)
1 tīrīšanas līdzekļa kapsula (pieejami līdzekļi vannas istabai, grīdām, virtuvei un universālais tīrīšanas līdzeklis virsmām)
500 ml ūdens

Tas ir viss, kas Tev ir vajadzīgs, lai Tu uztaisītu tīrīšanas līdzekli pati. Bez tam, tas tiešām sanāk lētāk, nekā iegādāties līdzekli plastmasas pudelē katru reizi no jauna. Paņem pudeli, piepildi ar ūdeni un iemet tajā kapsulu! Sagaidi, kad tā izšķīst! Viss! Līdzeklis ir gatavs. Ekoloģisks, ērti lietojams un pagatavojams divu minūšu laikā.

Pilnīgai mājas uzkopšanai pietiek ar šiem četriem (no 12 pudelēm uz 4 arī nav slikti).

Vannas istabai. Nopērkams: 1 kapsula, 5 kapsulas, 20 kapsulas
Grīdām. Šajā gadījumā pudeli ūdens jāaizstāj ar 8 l spaini ūdens. Nopērkams: 10 kapsulas un 25 kapsulas
Virsmām. Nopērkams: 1 kapsula, 5 kapsulas, 25 kapsulas
Virtuvei. Nopērkams: 1 kapsula, 5 kapsulas, 20 kapsulas

Pamēģini un pastāsti mums, kā Tev sanāk izskaust plastmasu no sava saimniecības preču plauktiņa! :)