Lauksaimniecības plēve BioAgri – zemnieku pieredze ķirbju audzēšanā
BioAgri kompostējamā plēve šogad uz lauka tiek klāta arī lauksaimniecei Lienai Muceniecei. Liena veic pētījumu par siltumu un mitrumu zem plēves. Šajā reizē par Lienas līdzšinēo pieredzi, izmantojot kompostējamo plēvi BioAgri.
“Atklāti sakot, par kompostējamo plēvi sākumā biju skeptiska. Es saprotu, ka augsne ir dzīvs organisms, un tāpēc ļoti uzmanīgi skatos uz plēvi ko vēl nepazīstu. Šobrīd domāju, ka to pilnībā zemē neiestrādāšu, bet vākšu no lauka nost. Atstāšu tikai nelielu gabaliņu, lai pamēģinātu un paskatītos, kas ar to notiks nākamajā gadā.
Argumenti, kāpēc es paņēmu kompostējamo plēvi BioAgri ir resursu jautājums - cilvēciskie resursi, kuri trūkst un finansiālie, kas samazina pašizmaksu. Ķirbja pašizmaksa ir mazāka, izmantojot plēvi nekā ar rokām ravējot milzīgu lauku.
Zem plēves neliku apakšā laistīšanas sistēmu, bet interesanti liekas tas, ka plēve kaut kādā veidā iegūst augsnes formu, un laistot dārzu ar šļūteni ūdens atrod ceļu pie auga.
Novēroju, ka šajā pavasarī, kas bija izteikti vēss, tie ķirbji, kas bija iestādīti bioplēvē, saņēma krietni lielāku siltumu, līdz ar to augs varēja uzreiz augt. Augs zem plēves ļoti, ļoti atšķīrās no tā auga, kas bija audzis ārpus plēves. Kompostējamā plēve iedeva augam mitrumu un siltumu, un tas varēja saņemt barības vielas. Zem plēves labi strādāja mikroorganismi un visi augšanas procesi bija daudz straujāki nekā tiem, kas bija bez plēves, kas deva ļoti lielu efektu pašam augam. Atlika tikai tos nodrošināt ar barības vielām.
Mēslošanai izmantoju vircu, lēju tieši uz auga, turklāt tā bija arī ļoti atšķaidīta, uz 10 litriem ūdens viens litrs vircas, tāpēc plēvi tā nesaēda.
Skatoties pēc krāsām var redzēt, ka ēdiens ķirbjiem ir pieticis, jo lapas vēl līdz šim brīdim ir ļoti spilgti zaļas. Tātad slāpeklis ķirbim ir pietiekoši, viņš jūtās ļoti labi. Pie šī rezultāta, kas ir šogad, es viennozīmīgi plēvi izmantošu arī turpmāk.”