Lai logu tīrīšana sagādā prieku!

Zanda Briķe Delfi.lv sadaļā Tava Māja dalās ar ieteikumiem no profesionālās pieredzes

SIA ''CleanLiving Group'' vadītāja un uzkopšanas speciāliste Zanda Briķe atklāj, ka efektīva mājokļa uzkopšana sākās ar domāšanu un plānošanu. Nevis daru un tad jau redzēs, kas sanāks, bet vispirms izvērtējot situāciju un tad pieņemot lēmumu par situācijai piemērotāko tīrīšanas plānu. Protams, visa pamatā ir konkrētās darbības mērķis. Ja svarīgi ir ātri un efektīvi uzkopt, tad uzkopšanas fundaments ir tīrīšanas līdzekļi un inventārs. Ja mērķis ir fiziska izkustēšanās un laika ir pietiekami, tad tīrīšanas līdzekļi nav būtiski, jo ar uzcītīgu beršanu, var notīrīt gandrīz jebkuru traipu.

Eko zīmes tiek piešķirtas arī profesionāliem tīrīšanas līdzekļiem un daļa no tiem atrodami arī būvniecības un saimniecības preču veikalos. Tomēr lielākoties tie ir nopērkami pie profesionālo saimniecības preču tirgotājiem interneta veikalos. Būtiski ir neļauties maldināšanai un ekoloģiskus līdzekļus izvēlēties pēc "ekolabel"sertifikāta, kas atrodams uz iepakojuma, nevis EKO uzraksta produkta nosaukumā.

Lai mājokļa uzkopšana būtu ne tikai efektīva, vidi saudzējoša, bet arī cilvēka veselībai draudzīga, jeb ergonomiska, svarīgs ir inventārs. Logu tīrīšanas gadījumā visefektīvākais veids ir logu nomazgāt ar sūkli un tad mitrumu noslaucīt ar gumijas sliedi. Spainī ielej lietošanai gatavu neitrālu logu mazgājamo līdzekli vai arī atšķaida to atbilstoši ražotāja norādēm, ja tas ir koncentrāts. Būtiski, lai līdzeklis netiktu pārdozēts, jo tad tas uz stikla var atstāt nosēdumus, un darbs būs vēlreiz jāpārdara. Tad ar platu, bet rokai ērta izmēra mitru sūkli, jānomazgā loga rūts. Ja virsma ir ārkārtīgi netīra, vēlams atļaut līdzeklim nedaudz iedarboties, taču nedrīkst pieļaut tā izžūšanu, jo tad var sākt darbu no sākuma, lai notīrītu nu jau arī klāt nākušos nosēdumus.

Nākamā darbība ir jāveic ar gumijas sliedi, virzienā no augšas uz leju, zig-zag veida kustībām, savācot visu mitrumu no stikla rūts. Pēc katras kustības gumijas sliede ir jānotīra ar papīra dvieli, salveti vai mikroškiedras lupatiņu. Visbeidzot ar to pašu salveti tiek noslaucīti stūrīši logos, kuros nav tikusi klāt sliede, kā arī pats loga rāmis. Tad seko palodze, ko tāpat notīra ar mikroškiedras lupatiņu vai papīra salveti.

Ja tomēr nav vēlēšanās iegādāties profesionālu gumijas sliedi, sūkli un mikrošķiedras lupatiņu, tad logus var tīrīt ar neitrālu, stikliem paredzētu izsmidzināmu līdzekli un papīra dvieli vai salveti. Ja logi ir ļoti netīri, tad tos var iepriekš nomazgāt ar švammi. Šis tīrīšanas veids prasīs vairāk laika un enerģiskākas kustības, tomēr rezultāts arīdzan būs krietni vērtīgs. Ja palodze ir ļoti netīra, to nomazgā un nosusina, bet ja ir tikai jāsavāc putekļi, tad to var darīt ar to pašu spodrināšanai izmantoto salveti.

Protams, lai logu tīrīšana radītu prieku, vēlams, lai diena būtu ne tikai saulaina, bet arī silta. Tomēr ne pārlieku karsta, jo uz saulē stipri uzkarsēta stikla tīrīšanas līdzeklis nožūs pārlieku ātri, kas atkal ir priekšnosacījums svītrām un nosēdumiem.

Pilna raksta versija pieejama tehttp://www.delfi.lv/tavamaja/padomi/49929935_bez-svikam-plekiem-un-nosedumiem-efektivas-logu-spodrinasanas-metodes

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]