Lauksaimniecības plēve BioAgri – zemnieku pieredze kabaču audzēšanā

Kompostējamā plēve BioAgri šogad tika ieklāta Zemnieku saimniecībā “Pilskalni”, kur uz šīs plēves pirmo gadu aug kabači. Par savu pieredzi darbā ar kompostējamo plēvi BioAgri stāsta ZS “Pilskalni” saimnieks Roberts Emīls Lindemanis.

“Uz plēves mēs parasti audzējām tikai gurķus, bet šogad izdomājām, ka varētu pamēģināt arī kabaci izaudzēt. Man patīk, ka kabacis novākšanas laikā jau ir uz plēves, jo tas ir ļoti jutīgs un augot uz zemes tas ātri saskrāpējas un paliek vizuāli nepievilcīgs. Turklāt augot uz plēves, kabacis ir arī vieglāk ieraugāms. Nenovācot kabaci laicīgi, tas pāraug, bet pāraugušu to vairs nevar notirgot.

Līdzšinējā pieredze ar plēves izmantošanu ir bijusi ļoti labai. Nezinu ko saka kabacis, bet es saku visu to labāko. Plēve ieklājas forši, kabacis aug griezdamies, man patīk! Esmu ļoti apmierināts, ka rudenī mums nebūs nepieciešamas papildus darba rokas, lai plēvi novāktu no lauka.

Kā kompostējamā plēve pārstrādāsies augsnē mēs manīsim tikai rudenī un jaunajā gadā. Šobrīd esam novērojuši, ka plēve ir staipīgāka, bet es nezinu, vai tas ir liels pluss. Ja plēve ir staipīgāka, tā ir arī plīstoša, tāda jutīgāka un zvēriem vieglāk tajā izdurt caurumus.

Cenas ziņā kompostējamā plēve BioAgri ir konkurētspējīga. Sākumā domājām vai varēsim atļauties to uzklāt mūsu nepieciešamajam daudzumam, jo platība mums ir diezgan liela, bet saņemot piedāvājumu sapratām, ka cena mums ir pieņemama.

Es noteikti ieteiktu bioloģisko plēvi arī citiem. Manuprāt, tas ir liels ieguvums gan lauksaimniekiem, gan pašiem augiem, dārzeņiem augšanas procesā. Kompostējamā plēve atvieglo darbu un izmaksas ir līdzīgas citiem produktiem. Es viennozīmīgi iesaku un, protams, arī turpmākos gadus pats turpināšu izmantot kompostējamo plēvi BioAgri.”

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]