Lauksaimniecības plēve BioAgri – zemnieku pieredze zemeņu audzēšanā

BioAgri plēve šogad tiek izmēģināta arī uz pilnīgi jauna lauka, kas kā apgalvo saimnieks, ir nezālēm agresīva vide. Par pieredzi zemeņu audzēšanā uz trīsgadīgās BioAgri plēves stāsta Dāvis Rudzītis.

“Mūsu plēvē šogad aug zemenes - Sonata un Malvīne, un vēl mēs eksperimentējam ar melonēm un arbūziem. Par cik ikdienā paši piekopjam dzīvesveidu, kura pamatā ir lietot bioloģisko pārtiku, tad šogad sākot nodarboties ar lauksaimniecību domājām, ka noteikti ir jābūt arī dabai draudzīgiem risinājumiem ko izmantot lauksaimniecībā, kas veicinātu dabas saudzēšanu.

Šogad esam ieklājuši daudzgadīgo kompostējamo plēvi, kas paredzēta izmantošanai trīs līdz četrus gadus. Visticamāk, plēvi iestrādāsim zemē tad, kad mums būs jāmaina zemeņu stādi, kad arī zemeņu mūžs būs noildzis. Iestrādes process notiks visam kopā, esam veiksmīgi to saplānojuši.

Pieredze ar bioplēvēm šobrīd ir vienkārši izcila. Vide, kurā mēs izmantojam plēvi ir diezgan nezāļu agresīva, jo mēs sākām izmantot pavisam neskartu vidi, uzfrēzējām un uzlikām plēvi. Mēs, protams, jūtam, ka šur tur nezāles grib spraukties ārā, bet lielākoties plēve tomēr spēj tās noturēt. Vēl šī BioAgri kompostējamā plēve ir salīdzinoši izturīga. Zinu, ka nedrīkst kāpt virsū uz plēves, bet esam to mēģinājuši un tā spēj noturēt kaut kādu masu. Plēve ļoti labi notur mitrumu un siltumu. Siltums noturās tieši augsnē zem plēves un tas veicina labvēlīgu augšanu attiecīgajām kultūrām.

Izmantojot šo plēvi, mēs augu mēslošanai izmantojam tikai biohumusu. Mūsuprāt, tas ir veiksmīgākais sadarbības partneris ar kompostējamo plēvi, kam nevajadzētu radīt nekādas sekas.
Es noteikti visiem iesaku izmantot vai vienkārši izmēģināt BioAgri plēves, lai pārliecinātos par to, ka arī šāds produkts, kura uzdevums ir pašam pārstrādāties, var radīt tieši tos pašus efektus kā parastās plēves, kurām ir daudz vairāk mīnusu, un nepieciešams lielāks darbs, lai pēc tam to pārstrādātu. Un, protams, tas ir arī jautājums par piesārņojumu dabā, bioplēves ir tās, kas vienkārši parūpējas par sevi, un mums nav lieks darbiņš.”