Lauksaimniecības plēve BioAgri – zemnieku pieredze salātu un ķirbjaugu audzēšanā

Lauksaimniecības plēve BioAgri šogad tiek izmantota arī ZS "Saimnieki", kur saimnieks Kristaps Zariņš salātus un dažādus ķirbjaugus.

„ Apjoms ir diezgan neliels, ķirbju lauks ir apmēram 0.3ha platībā. Kamēr ķirbji ir maziņi, tiem daudz ir nepieciešama saule, siltums. Tas patīk arī nezālēm, kas arī ātri aug. Ir svarīgi ļaut stādiem nostabilizēties, izaugt lieliem, un tad tie var nomākt nezāles, bet, ja nezāles pāraug stādus, tur nekāda raža neizaug.

Šogad esam ieklājuši apmēram divus kilometrus ar kompostējamo plēvi BioAgri. 500 metru ruļļus paņēmām izmēģināšanai, tad skatīsimies, kā būs, kā plēve uzvedās, kā rudenī varēs iestrādāt augsnē.

Lauksaimniecības plēve ir no kompostējamo materiāla, kas ir dabai draudzīgāka nekā no industriālās plastmasas izgatavotā plēve. Vēl šai plēvei ir lieliska īpašība, ka tā vējā necilājas un stādiņi ir pasargāti no berzēšanās pret plēvi, kā tas notiek ar parasto plastmasas, reizēm pat vispār zem plēves pazuda. BioAgri plēve tā nedara. Tā labāk pieguļ zemei un stādiņi, man šķiet, jūtās labi.”

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox"]