BioAgri kompostējāma plēve augsnes pārklāšanai

Dārza plēve
BioAgri plēve ir kompostējama un nerada augsnes piesārņojumu, tai nav nepieciešama novākšana un to var ieklāt ar to pašu iekārtu, ko jau izmanto saimniecībā.

Pastāvīga dobju ravēšana vasarā ir ikdienišķa nodarbe mazdārziņu īpašniekiem, bet īpaši liels pārbaudījums tas ir mazākām un lielākām zemnieku saimniecībām. Lai apkarotu nezāles, bieži vien tiek izmantoti palīglīdzekļi dažādu kultūru audzēšanā, piemēram, dārza plēve, kas satur plastmasu un sadaloties atstāj mikroplastmasas daļiņas, tādējādi bojājot auglīgo zemes slāni, kā arī dažāda veida ķimikālijas, pesticīdi, kas nomāc nezāles, bet arī rada kaitējumu apkārtējai videi.

Eiropas Komisijas pasūtītajā Eunomia pētījumā ir secināts, ka 2019. gadā tika savākti tikai 63% no ES radītajiem 467 000 tonnu lauksaimniecībā radītajiem plastmasas atkritumiem, kas nav iepakojums. Atlikušo 37% agroplastmasas atkritumu liktenis nav zināms – tie tiek vai nu apglabāti augsnē vai arī sadedzināti. Pat, ja plastikas plēve tiek novākta no lauka sezonas beigās, tā tāpat, plīstot vietās, kur to pārklāj augsne, atstāj aiz sevis plastmasas piesārņojumu. Tādēļ mums ir risinājums, kas no šī gada kā absolūts jaunums ir pieejams arī Latvijas tirgū –BIOKOMPOSTĒJAMA BIOAGRI PLĒVE AUGSNES PĀRKLĀŠANAI.

Kas ir BioAgri plēve augsnes pārklāšanai?

BioAgri plēve ir kompostējama un bioloģiski noārdāma plēve, kas neatstāj mikroplastmasu. Tā ir vienīgā kompostējamā plēve tirgū, kas ir oficiāli sertificēta "OK Biodegradable Soil" no starptautiskās sertifikācijas iestādes Vinçotte. Ok Biodegradable Soil sertifikācija garantē, ka 90% plēves augsnē sadalīsies 2 gadu laikā pie apkārtējās temperatūras 20-25°C, neradot negatīvu ietekmi uz vidi.

Šī plēve augsnes pārklāšanai ir ideāli piemērota izmantošanai lauksaimniecībā, ainavu veidošanā dārzos un publiskajos apstādījumos. Tā ir izgatavota no izejmateriāla, ko iegūst, izmantojot cietes, celulozi, augu eļļas un to kombinācijas. Iegūto izejmateriālu sauc Materi-BI, to ražo Itālijas ražotnēs un iegūto materiālu pēc tam izmanto visā pasaulē BIO plastmasas produktu ražošanai (tajā skaitā norvēģu ražotājs BioBag).

BioAgri plēve augsnes pārklāšanai ir efektīva un rentabla alternatīva tradicionālajai plastmasas plēvei gan agronomiskā, gan vides ziņā. Tai ir mazāka ietekme uz vidi (piemēram, SEG emisijas) un tā ļauj lietotājiem ietaupīt laiku, naudu un resursus.

BioAgri kompostējamās plēves augsnes segšanai priekšrocības

BioAgri plēvei ir tādas pašas mehāniskās īpašības, un to var izmantot tādiem pašiem lietojumiem kā tradicionālās plastmasas plēves. To ir pierādījuši vairāk nekā 15 gadu ilgi pētījumi, izstrāde un praktiska lietošana lauksaimniecībā. BioAgri priekšrocības ietver šādus aspektus:

 • To var ieklāt un perforēt ar to pašu iekārtu, ko izmanto tradicionālajai plastmasas plēvei;
 • Nav augsnes piesārņojuma, nav plastmasas gabalu uzkrāšanās, nav mikroplastmasas;
 • Pārklājot augsni ar plēvi tā iesilst efektīvāk. Rezultātā sēklas dīgst ātrāk un augu attīstību neaizkavē zemas temperatūras;
 • Samazinās nezāļu izplatība, samazinās herbicīdu un pesticīdu lietošanas nepieciešamība;
 • Saglabā mitrumu augsnē, samazina ūdens patēriņu;
 • Aizsargā no lietus vai vēja izraisītas erozijas;
 • Novērš augļu un dārzeņu, puķu tiešu saskari ar augsni;
 • Nav nepieciešama izvešana no lauka, dobes, apstādījumiem

BioAgri lietošanas jomas:

 • Salāti (dažādi)
 • Ziedi
 • Ķīnas kāposti
 • Dilles
 • Pētersīļi
 • Kukurūza
 • Viengadīgo puķu dobes,
 • Ziemciešu dobes pirmajā audzēšanas gadā, kamēr ceri nesakļaujas
 • Gurķi
 • Ķirbji
 • Cukini
 • Loki
 • Melones
 • Kabači

3-4 gadu nezāļu plēve
25-45 mkr bieza

 • Zemenes
 • Koku stādi
 • Dzīvžogi
 • Jaunie apstādījumi
 • Daudzgadīgie augi
 • Rabarberi
 • Stādaudzētavu stādi
 • Ogu krūmi (avenes, mellenes, kazenes)

Lietošana ir vienkārša:

 1. Noņemiet visas nezāles, samēslojiet augsni (svarīgi to darīt 14 dienas pirms plēves uzklāšanas) un aplaistiet, samitrinot augsni virskārtu, 15cm dziļumā.
 2. Uzklājiet augsnes plēvi. Kad sezona vai vairākas sezonas (atkarīgs no plēves mikroniem un plēves plānotā kalpošanas ilguma) beigusies, augsnes plēve ir gatava sadalīties izmantošanas vietā.
 3. Mikroorganismi augsnē, noārdīs augsnes plēves pārpalikumus, tāpēc svarīgs augsnes mitrums, ilgstošs sausums var samazināt plēves sadalīšanās intensitāti.
augsnes sagatavošana
augsnes sagatavošana plēves ieklāšanai
augsnes mēslošana
Kā sagatavot augsni plēves ieklāšanai

Sagatavojiet augsni. Noņemiet asus akmeņus un visus priekšmetus, kas var sabojāt vai sagriezt plēvi.

Mēslojiet un apsmidziniet augsni vismaz 14 dienas pirms plēves ieklāšanas.

plēve augsnes segšanai

Nestiepiet plēvi.

12
6

Nekāpiet uz plēves

5
7
8
9
10

Izmantojiet asus instrumentus, lai izveidotu caurumus. Manuālai perforēšanai izmantojiet nazi, lai veiktu griezumu krusta formā vai T vai Y formā.

Dzīves beigas - pēc ražas novākšanas. Ražas cikla beigās BioAgri plēve ir jāsasmalcina un jāiear (jāiestrādā) augsnē ātrākam bioloģiskās noārdīšanās procesam.

Uzglabāšana

BioAgri plēves augsnes segšanai ieteicams lietot tajā pašā sezonā, kad tās tiek piegādātas.

BioAgri plēves ruļļi vienmēr jāuzglabā iekštelpās to oriģinālajā iepakojumā, sargājot no ūdens, gaismas un tieša siltuma avotiem. Pareizi uzglabātus ruļļus var izmantot arī nākamajā sezonā. Ja BioAgri rullis nav ievietots oriģinālajā iepakojumā, ieteicams tos turēt vertikāli, lai izvairītos no saplacināšanas vai deformācijas.

Sertificēta bionoārdīšanās un kompostējamība

Kompostējamās plēves ražošanai izstrādātie un izmantotie BioAgri materiāli pilnībā atbilst nacionālo un starptautisko standartu prasībām par bioloģisko noārdīšanos un kompostējamību. BioAgri ir sertificēta kā bioloģiski noārdāma un kompostējama saskaņā ar EN13432 un ASTM D-6400 kopā ar OK  biodegradable SOIL. BioAgri arī atbilst EN17033. Tikai ar atbilstošu sertifikāciju Tu kā patērētājs vari iegūt 100% garantiju, ka uz lauka neuzklāsi, piemēram oksonoārdāmu plastmasu, kas sadalīsies saules staros daudzos smalkos mikroplastmasas gabaliņos.

Jāņem vērā, ka BioAgri plēves bionoārdīšanās un kompostēšanas laiks uz lauka ir atkarīgs no daudziem parametriem, piemēram, plēves biezuma, augsnes veida, laikapstākļiem, plēves spriedzes un bojājumiem, kā arī augsnes apstrādes pēc ražas novākšanas.

ok soil
Compostable augs
mater bi
iso 9001
iso 14001

BioAgri un ģenētiski nemodificētas izejvielas

BioBag izstrādājumi ir izgatavoti no kompostējamiem izejmateriāliem, ko sauc par Mater-Bi. Mater-Bi ir inovatīva biopolimēru grupa, kurā izmanto no augiem iegūtas vielas, piemēram, ģenētiski nemodificētu kukurūzas cieti un bioloģiski noārdāmus/kompostējamus polimērus. Izejvielu ražotāja politika ir iegūt un izmantot tikai dabiskas, ģenētiski nemodificētas izejvielas (piemēram, cieti), un to apliecina trešo pušu izsniegti sertifikāti. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet ražotāja mājaslapu.

Screenshot 2023-02-17 at 16.53.14

Izmanto kompostējamo plēvi augsnes segšanai, un saglabā lauksaimniecībā izmantojamo zemi labā, auglīgā stāvoklī, izvairies no pastāvīgas ravēšanas, plastmasas atliekvielām uz augsnes, herbicīdu un pesticīdu lietošanas. Turklāt, izmantojot kompostējamo plēvi augsnes segšanai, sezonas beigās atstāj to uz lauka un iestrādā zemē, kur tā sadalīsies un pārvērtīsies par biomasu (CO2, ūdeni un humusu). Ietaupi laika resursu un darbaspēka izmaksas.

Augsnes plēvi iespējams saražot pēc dažādiem individuālā pasūtījuma izmēriem – sākot ar 500m līdz pat 1500m garu rulli, kā arī no 30cm līdz 3 m platumā. Līdz ar to mums ir plašas iespējas šo plēvi piegādāt vēlamajā, pielāgotā garumā un platumā. Individuālā pielāgošana iespējama sākot no 2 ruļļu iegādes.

Par sīkāku precizējošu informāciju lūdzam sazināties ar mums pa tālruni 27017197 vai e-pastā info@cleanliving.lv