Prezentēs biopolimēru lomu bioloģisko atkritumu šķirošanā

22. un 23. novembrī vairākās Latvijas pašvaldībās – Liepājā, Jelgavā, Tukumā un Daugavpilī – pašvaldības un atkritumu pārstrādātāji tiks informēti par bioloģisko atkritumu maisiņu priekšrocībām un to lomu jēgpilnā bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas sistēmā.

Novērojumi liecina, ka aptuveni trešā daļa no Latvijā radītajiem sadzīves atkritumiem ir bioloģiskie atkritumi. Eiropas Komisijas direktīva nosaka, ka pilnvērtīgai bioloģisko atkritumu šķirošanas sistēmai Latvijas pašvaldībās ir jābūt ieviestai līdz 2023. gada beigām. Dažas Latvijas pašvaldības bioloģisko atkritumu šķirošanas sistēmas jau ir izveidojušas, bet lielākajai daļai pašvaldību šis uzdevums vēl ir priekšā.

Zanda Briķe, SIA “CleanLiving Trade” uzņēmuma vadītāja kopā ar Jorn Johansen, AS “BioBag International” līdzīpašnieku, un Madi Tafenau, OÜ “BioBag Baltic” ražotnes direktoru, viesosies vairākās Latvijas pašvaldībās. Zanda Briķe iepazīstinās pašvaldību pārstāvjus ar dabai draudzīgiem atkritumu maisiņiem, stāstīs kā biomaisiņi atvieglo bioloģisko atkritumu šķirošanu iedzīvotājiem, kā arī informēs par biomaisiņu priekšrocībām Latvijas atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. BioBag pārstāvji dalīsies ar līdzšinējo pieredzi atkritumu šķirošanā un biomasiņu ieviešanu atkritumu apsaimniekošanas sistēmā tādās Eiropas Savienības valstīs kā Itālija un Norvēģija. Pēdējos gados šī sistēma tiek ieviesta Dānijā un arī mūsu kaimiņvalstī Igaunijā.

"Latvijai ir vēl daudz darāmā, lai sasniegtu ES nospraustos mērķus gan par bioloģisko atkritumu vākšanu, gan arī to pārstrādi. Mums ir nepieciešams ņemt vērā citu valstu pieredzi, kurā veiksmīga pārtikas atkritumu vākšana notiek jau gadiem, lai arī mēs savā valstī spētu izveidot sekmīgu un funkcionālu bio atkritumu savākšanas sistēmu. Ja mēs ieklausīsimies tādu valstu kā Itālijas, Norvēģijas un nu jau arī Dānijas pieredzēs un atkritumu vākšanā iekļausim arī bio noārdāmos maisiņus, mēs daudz sekmīgāk sasniegsim Eiropas Savienības direktīvu noteiktās normas par apglabāto atkritumu apjoma samazināšanu,” uzskata Mg.envir.sc. Zanda Briķe, SIA “CleanLiving Trade” vadītāja.