Ekoloģiska uzkopšana pirmsskolas izglītības iestādē

Ikviens, kas strādā ar bērniem, zina, cik grūti pēc tam iztīrīt telpas un notīrīt virsmas, kur spēlēšanās vai darbošanās bijusi visaktīvākā. Pat mājās visjaukākais bērns var sarīkot īstu rotaļlietu, zīmēšanas piederumu, papīra gabaliņu viesuļvētru. Taču bērnudārzā, kur bērnu ir daudz, kārtības un tīrības uzturēšana patiešām var būt pamatīgs izaicinājums, it īpaši pirkstu nospiedumi, flomāsteru nokrāsotās galda virsmas, plastalīna paliekas. Vissvarīgākais ir tas, ka netīrās rotaļlietas, gultas piederumi, ēdieni un virsmas ir baktēriju un infekcijas slimību vairošanās pamatā. Tādēļ bērnudārzos jo īpaši ir ļoti svarīgi saglabāt augstus tīrības un higiēnas standartus.

Bērnudārzos laba higiēna un rūpīga uzkopšanas prakse ir būtiska, lai mazinātu kaitīgo mikroorganismu, vīrusu un baktēriju izplatīšanos. Mazie bērni ir īpaši neaizsargāti pret savstarpēju infekciju pārnēsāšanu, jo viņiem vēl nav tik spēcīga imūnsistēma kā pieaugušajiem, kas ļauj vieglāk cīnīties ar baktērijām.

Bērniem, sadarbojoties citam ar citu, baktērijas un slimības izplatās ātri. Jo īpaši riskam ir pakļauti jaunāki bērni, jo viņi vēl ir cieši saistīti ar citiem cilvēkiem. Spēlējoties, rotaļājoties vai aprūpes un mācīšanās laikā pieskaroties audzinātājai, auklītei vai kādam citam pirmskolas izglītības iestādes darbiniekam, mazie bērni gan nodod, gan saņem vīrusus un baktērijas. Tāpat bērniem dažkārt ir vēlēšanās likt priekšmetus mutē, tādējādi uzņemot baktērijas, kas atrodas uz tiem.

Ekoloģiska ikdienas uzkopšana nodrošina to, ka virsmas tiek notīrītas ar dabīgiem tīrīšanas līdzekļiem, kuru sastāvā ir tikai uz dabīgas augu bāzes gatavotas izejvielas. Ekoloģisko tīrīšanas līdzekļu izmantošana ļauj, nesatraukties par to, ka kāds bērns var izdomāt nolaizīt durvju rokturi vai pasūkāt kāda tikko tīrīta galda malu dēļ to nekaitīgā augu bāzes sastāva. Tāpat šādu līdzekļu izmantošana var samazināt alerģiju risku bērniem pret dažādu vielu savienojumiem, kas pievienoti ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem. Par alerģijām un uzkopšanas līdzekļiem vari lasīt šeit.

Tiesa, pēc uzkopšanas, arī atbilstoši normatīvajiem aktiem, ir nepieciešama papildu virsmu dezinfekcija, lai visas uz virsmām esošās baktērijas pilnībā likvidētu un novērstu infekciju izplatīšanos.

CleanLiving jūsu pirmsskolas izglītības iestādi var nodrošināt ar:
• Stiklu un spoguļu mazgāšanas līdzekļiem un inventāru
• Virsmu tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļiem un inventāru
• Grīdu mazgāšanas līdzekļiem un inventāru
• Virtuves un tualetes uzkopšanas līdzekļiem un inventāru
• Pagalma uzkopšanas inventāru

Tīra un kārtīga mācību telpa rada daudz pievilcīgāku un pozitīvāku atmosfēru, un regulāra uzkopšana padara telpas par daudz patīkamāku vietu, kur bērniem kopā ar bērnu dārza personālu pavadīt kopā savas dienas.

Esam gandarīti, ka jau šobrīd CleanLiving ekoloģiskos tīrīšanas līdzekļus izmanto vairākas pirmsskolas izglītības iestādes. Priecājamies, ka šajos bērnu dārzos bērnu veselība un alerģiju risks tiek samazināts, vismaz tai līmenī, kas saistīta ar uzkopšanu. Aicinām arī citas pirmsskolas izglītības iestādes, savā ikdienas uzkopšanā izmantot ekoloģiskus telpu un virsmu uzkopšanas līdzekļus, lai pasargātu, pirmkārt, jau mazos, zinātkāros un ne tik pasargātos bērnus, un otrkārt, paši savu veselību un arī dabu mums apkārt.

Vairāk par mūsu ekoloģiskajiem uzkošanas līdzekļiem un inventāru iespējams uzzināt rakstot vai zvanot: info@cleanliving.lv, 27 017 197. Labprāt konsultējam un palīdzam atrast piemērotākos līdzekļus atbilstoši netīrības pakāpei un virsmu pārklājumiem. Labprāt arī klātienē aizbraucam, parādam, nodemonstrējam, kā darbojas mūsu EKO produkti – tieši jūsu bērnu dārzā, un piemeklējot tieši jūsu dārziņam atbilstošākos uzkopšanas līdzekļus un inventāru.

Un, starp citu, uzskats, ka ekoloģiska prece sadārdzina izmaksas, ir mīts – ja telpas plānots uzkopt ekoloģiski ilgtermiņā, parādīsim risinājumus, kas to ļauj darīt par to pašu cenu vai pat lētāk, nekā līdz šim. Sazinies!