Ziemassvētki un dāvanu gādāšanas laiks!

Straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki, kas, kā ierasts, ir arī apdāvināšanās laiks, kad katrs vēlas sagādāt kādu lielāku vai mazāku dāvanu tuviniekiem, draugiem un bērniem. Vai arī Tu esi ierauts šajā dāvanu gādāšanas virpulī?

Tas, par ko mēs ikreiz aizdomājamies šādu dāvanu pirkšanas un meklēšanas laikā, ir par dāvanas lietderīgumu, praktiskumu un patieso dāvanas vērtību – nevis naudas izteiksmē, bet sajūtu, ko tā nozīmēs tam cilvēkam, kuram tā paredzēta, par to, kā šī dāvana tiks izmantota vai, iespējams, vienkārši stāvēs plauktā, līdz kādu dienu tiks izmesta kā nevajadzīga…

Iespējams jautāsiet kamdēļ tas mums ir tik svarīgi, ja paši šīs dāvanas nesaņemam. Iemesls mūsu bažām joprojām ir vispārējais planētas piesārņojums. Un ne jau tikai par to, kas rodas, izmetot nevajadzīgi uzdāvinātās dāvanas vai lietas, kas ātri nolietojas un paliek lietošanai nederīgas, vai tādas, kas vienkārši pēc noteikta laika ir apnikušas un izmestas atkritumos. Tā ir tikai redzamā daļa un tā, protams, ir būtiska. Otra lieta, par ko mēs kā patērētāji, iegādājoties preces veikalā (klātienē vai internetā), aizdomājamies stipri retāk, ir tas, ka šo preču saražošanai tiek izmantots milzum daudz resursu - liels daudzums ūdens, rūpnīcas tiek kurinātas un ir arī gāzes, kas izplatās atmosfērā, piesārņojot gaisu, kuru elpojam, turklāt šie visi ir izsīkstoši dabas resursi, kas vēl pie viena rada arī atmosfēras sasilšanu ar visām no tā izrietošajām sekām.

Tāpēc mēs aicinām Tevi būt atbildīgam Ziemassvētku laikā - patiesībā jebkurā laikā, kad plāno iegādāties kaut ko veikalā. Apsver, vai tas, pēc kā stiepjas Tava roka veikala plauktā, Tev patiesi ir nepieciešams? Vai prece, ko gatavojies iegādāties, kalpos Tev maksimāli ilgu laiku vai iespējams jau pēc nedēļas vai mēneša tā būs izmetama atkritumu grozā? Vai, dāvinot dāvanu sev mīļam cilvēkam vai kādam, kam vēlies pateikt mazu paldies, tā būs noderīga? Vai ģimenē, svinot svētkus, katra iegādātā lietiņa atradīs sev īsto pielietojumu?

Un atceries, ka iespējams dāvana, kam būs vislielākā vērtība un par kuru atcerēsies arī pēc gadiem 20 un pat 50, ir kopīgi pavadīts laiks… Atbalstāmas protams ir arī ļoti ikdienišķas lietas, kas iepakotas ar mīlestību, piemēram zeķes, apakšveļa vai matu gumijas – garantija, ka šīs lietas tiks izmantotas regulāri.

Vēl viena interesanta un radoša apdāvināšanās metode ir dāvināt citiem lietas, kas pašam mājās nav atradušas īsto pielietojumu – tādējādi netiek tērēti līdzekļi dāvanas iegādei, un, iespējams, ka kādu reizi lieta, kas Tev šķiet nejēdzīga, kādam citam ļoti noderēs.

Par sirsnīgiem un ģimeniskiem svētkiem! Par sajūtām! Un par atbildīgu apdāvināšanu!