Kompostējamie maisiņi, trauki, plēves un citi produkti – no kā tos ražo un kā atpazīt?

kompostējamie maisiMūsu klienti nereti uzdod jautājumus, no kā tiek ražoti kompostējamie maisiņi, vienreizlietojamie trauki, pārtikas plēves, atkritumu maisi un citas mūsu preču klāstā atrodamās preces. Tāpēc šoreiz vēlamies Tev sīkāk pastāstīt, kas šis ir par materiālu, kur un kā tas tiek iegūts un kas no šī materiāla galu galā tiek saražots.

Liela daļa kompostējamo produktu, kurus iespējams iegādāties mūsu internetveikalā ir izgatavoti no bioplastmasas materiāla MATER-BI. Šis bioplastmasas materiāls tiek izstrādāts Itālijas uzņēmumā NOVAMONT. Uzņēmums ir starptautisks līderis bioplastmasas nozarē un bioķīmisko vielu izstrādē.

MATER-BI ir novatoriska bioloģiski noārdāmo un kompostējamo bioplastmasu saime, kas izstrādāta divdesmit piecu gadu pētniecības un inovācijas laikā, lai sniegtu risinājumus specifiskām vides problēmām, vienlaikus apvienojot produkta kvalitāti un veiktspēju ar efektīvu resursu izmantošanu.

Materiālu MATER-BI iegūst, izmantojot patentētas tehnoloģijas, tā ražošanai izmanto augu cietes, celulozi, augu eļļas un to kombinācijas.

Visi MATER-BI produkti ir sertificēti saskaņā ar galvenajiem Eiropas un starptautiskajiem standartiem. MATER-BI ir bioplastmasa, kuras vizuālās, taustes un lietošanas īpašības ir ļoti līdzīgas tradicionālo plastmasu īpašībām, taču tajā pašā laikā tās ir bioloģiski noārdāmas un kompostējamas saskaņā ar

Eiropas standartu UNI EN 13432, kas ir vissvarīgākā atsauce tehnisko materiālu ražotājiem, valsts iestādēm, kompostētājiem, sertificētājiem un patērētājiem.

MATER-BI bioloģiskās noārdīšanās un kompostējamības īpašības un augstais atjaunojamo izejvielu saturs ļauj optimāli apsaimniekot organiskos atkritumus, mazināt ietekmi uz vidi un veicināt veiksmīgu sistēmu attīstību, turklāt ar ievērojamām priekšrocībām visā ražošanas, patēriņa un iznīcināšanas ciklā.

MATER-BI: bioloģiskās noārdīšanās un kompostējamības sertifikāti
Visi MATER-BI produkti ir sertificēti saskaņā ar galvenajiem Eiropas un starptautiskajiem standartiem. Šāda sertifikācija garantē MATER-BI bioloģisko noārdīšanos dažādās apglabāšanas vidēs: rūpnieciskajā kompostēšanā, mājas kompostēšanā un bioloģiskajā noārdīšanā uz augsnes.
Eiropas standartā EN 13432 ir noteiktas četras īpašības, kurām materiālam ir jābūt, lai to varētu uzskatīt par kompostējamu, proti, ka to var pārstrādāt organiskā reģenerācijā (kompostējot un anaerobā veidā sadalot):

  • Bionoārdīšanās, kas nozīmē materiāla spēju pārvērsties oglekļa dioksīdā (CO2) ar mikroorganismu iedarbību tajā pašā procesā, kas notiek dabiskajos atkritumos.
  • Sadalīšanās, proti, sadrumstalotība un neredzamība gala kompostā (vizuāla piesārņojuma neesamība).
  • Nav negatīva ietekme uz kompostēšanas procesu.
  • Gandrīz pilnīga smago metālu neesamība, kas neietekmē komposta kvalitāti.

Home Compost

home compost

HOME etiķete kompostēšanai mājas komposta kaudzē. Vairāk šeit.

Industrial Compost

industrial compost

OK INDUSTRIAL rūpnieciski kompostējamie materiāli kaudzē. Vairāk šeit.

Soil Compost

soil compost

SOIL bioloģiski noārdās augsnē kaudzē. Vairāk šeit.

Auga zīme

Compostable augs

Auga zīme ir uzticama kompostējamības etiķete, kas pierāda, ka produkts ir pilnībā biodegradējams. Uz izstrādājuma izdrukātais logotips un sertifikāta numurs liecina, ka produkts ir ar bioloģiskām īpašībām un kompostējams rūpnieciskos apstākļos. Sertifikācijas procesu piedāvā Beļģijas sertificētājs TÜV Austria Beļģija un vācu sertifikāts DIN CERTCO. Vairāk šeit.

Itālijas CIC sertifikāts

Compostable CIC

Itālijas CIC sertifikāts apzīmē bioatkritumu reģenerācijas nozari, kas pašvaldībām ir izstrādājis pareizu bioplastmasas atkritumu apsaimniekošanu, to savākšanu un piegādi. Kompostējamais CIC zīmols ir kvalitātes garantija, jo tā ir balstīta uz piemērotas kompostējamības principu. Bioplastmasas vai papīra materiāls vai izstrādājums tiek uzskatīts par kompostējamu tad, kad tas noārdīšanās procesa beigās pārveidojas par kompostu. Vairāk par šo apsaimniekošanas sertifikātu lasi šeit.

BPI sertifikācija

Compostable BPI

BPI sertifikācijas zīme norāda uz akreditētu trešo personu veiktu pārbaudi par kompostējamību, ko ražotāji un zīmolu īpašnieki var izmantot izstrādājumos un iesaiņojumos, kā arī informējot patērētājus, galalietotājus un kompostētājus. To izmanto, nosakot, vai produkts vai iepakojums ir kompostējams. BPI ir vienīgā trešās puses pārbaude par ASTM standartiem kompostējamiem izstrādājumiem Ziemeļamerikā.

MATER-BI: eLabel! Sertifikācija

eLabel

MATER-BI bija pirmais materiāls, kas ieguva eLabel! sertifikātu. eLabel! sertifikāts apliecina MATER-BI ekoloģiskos raksturlielumus un inovācijas līmeni, kas balstīts uz nepārprotamu un objektīvu informāciju: tā atjaunojamo izejvielu saturs, to ilgtspēja, siltumnīcefekta gāzu emisija, kalpošanas laiks un bioloģiskā noārdīšanās dabā nekontrolētas izdalīšanās gadījumā.

MATER-BI un jūras bioloģiskā noārdīšanās: ETV verifikācija

MATER-BI ir pirmā itāļu tehnoloģija, kura ir pārbaudīta ar Eiropas “Vides tehnoloģiju verifikācijas” (ETV) programmu. Šīs programmas mērķis ir konsolidēt novatoriskas tehnoloģijas vides jomā, kad standarti un sertifikāti vēl nav pieejami, tādējādi kļūstot par ārkārtīgi noderīgu instrumentu inovatīvās attīstības pirmajā posmā.

NOVAMONT ir ieguvis ETV sertifikātu par MATER-BI uzvedību bioloģiskās noārdīšanās procesā jūras vidē. Lai iegūtu papildinformāciju skatiet īpašo sadaļu kopīgā pētniecības centra vietnē: Mater-Bi AF03A0 un Mater-Bi AF05S0 (Trešās paaudzes Mater-Bi) aerobā biodegradācija jūras apstākļos.

MATER-BI pielietošanas nozares

Produkti, kas izgatavoti no MATER-BI, tiek izmantoti daudzās dažādās nozarēs, nodrošinot unikālus un novatoriskus risinājumus specifiskām vides problēmām.

Lauksaimniecība

plēve laukam

MATER-RI spēj bioloģiski noārdīties augsnē, veicina dārzkopības kultūru labāku attīstību, vienkāršotu apsaimniekošanu un samazinātu plastmasas atkritumu daudzumu to dzīves beigās.

Iepakojums

iepakojums

MATER-BI produktu iesaiņojumus var izmest atsevišķā organisko atkritumu savākšanā un nosūtīt pārstrādei kompostēšanas iekārtās, lai kļūtu par auglīgu kompostu.

Liela apjoma mazumtirdzniecība

maisiņš

Bioloģiski noārdāmi un kompostējami maisiņi, kurus var atkārtoti izmantot organisko atkritumu dalītai savākšanai. Maisiņi un cimdi augļu un dārzeņu nodaļām. Ir daži piemēri MATER-BI produktiem, kas jau ir veiksmīgi ieviesti liela mēroga izplatīšanā.

Atkritumu dalīta savākšana

atkritumu šķirošana

Pateicoties šādām produkta īpašībām - bioloģiskā noārdīšanās, kompostējamība, caurspīdīgums, izturība pret mitrumu un patogēniem - MATER-BI maisi ir bijuši galvenais instruments, lai veicinātu organisko atkritumu dalītu savākšanu Itālijā.

Pārtikas pakalpojums

trauki

MATER-BI produktu iesaiņojumus var izmest atsevišķā organisko atkritumu savākšanā un nosūtīt pārstrādei kompostēšanas iekārtās, lai kļūtu par auglīgu kompostu.

Citi produkti

bio plastmasas piederumi

MATER-BI var izmantot, lai izgatavotu dažādus objektus ar zemu ietekmi uz vidi, piemēram, biofilleri automobiļu nozarei, higiēnas un personīgās higiēnas preces, košļājamās preces mājdzīvniekiem.

Mēs esam sajūsmā, ka varam patērētājiem piedāvāt alternatīvus materiālus plastmasai, kas turklāt ir dabai draudzīgs un kompostējams. Tas nozīmē, ka pasaulē IR iespējams samazināt plastmasas piesārņojumu, ko radām katru dienu, iegādājoties mums tik ļoti pierastos iepakojumus, iepirkumu maisus, vienreizlietojamos traukus un citas ikdienā noderīgās lietas. Mums tikai valstiskā līmenī ir jāizdara smagi lēmumi, kas aizliegtu parastās plastmasas izmantošanu ikdienā un aizstāt to ar dabīgām alternatīvām – viena no tām produkti, kas ražoti no bioplastmasas MATER-BI.

Rakstā izmantotie materiāli - https://www.novamont.com/eng/mater-bi